АКТЕРКАТА КОНЕЧНО ПРОЗБОРЕ: На 21 година двапати абортирав – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

АКТЕРКАТА КОНЕЧНО ПРОЗБОРЕ: На 21 година двапати абортирав

Таа двапати во иста година морала да прекине бременост, иако била во сериозна врска.

Актерката Алиса Милано одлучи по цели 25 години јавно да признае што ѝ се случувало во младоста, кога имала 21 година.

Таа двапати во иста година морала да прекине бременост, иако била во сериозна врска. Користела и контрацепција, но како што вели, едноставно се случило.

„Знаев дека не сум способна да бидам мајка во тоа време и затоа се одлучив на абортус. Тоа беше мој избор и уште мислам дека е правилниот. Не беше тоа хир, туку затоа што не бев во состојба да бидам родител“, признала Милано, која денеска е мајка на две деца.

Исто така, во тоа време користела и друга терапија за која има индиции дека може да предизвика оштетување на плодот во бременост.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close