АКТЕРКАТА КОНЕЧНО ПРОЗБОРЕ: На 21 година двапати абортирав

Актерката Алиса Милано одлучи по цели 25 години јавно да признае што ѝ се случувало во младоста, кога имала 21 година.

Таа двапати во иста година морала да прекине бременост, иако била во сериозна врска. Користела и контрацепција, но како што вели, едноставно се случило.

„Знаев дека не сум способна да бидам мајка во тоа време и затоа се одлучив на абортус. Тоа беше мој избор и уште мислам дека е правилниот. Не беше тоа хир, туку затоа што не бев во состојба да бидам родител“, признала Милано, која денеска е мајка на две деца.

Исто така, во тоа време користела и друга терапија за која има индиции дека може да предизвика оштетување на плодот во бременост.

Прочитајте и...  Најпознатата Албанка во среде Њујорк се прошета во проѕирна комбинација! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Срцепарателното писмо на момчето кое мораше да го напушти своето куче (ФОТО)

Слободен печат

Раскопчана кошула без градник под неа: Дали ова е најпровокативната фотка на Анастасија Ражнатовиќ? (ФОТО)

Слободен печат

Ентони Хопкинс ќе го глуми тренерот на Мајк Тајсон!

Слободен печат

Ова е најжешката снимка од Карлеуша: Замеша со задникот, па силно го „плесна“ (ВИДОЕ)

Слободен печат

На прагот на 40-те исфрлете го ова од вашиот несесер!

Слободен печат

Вељко објави фотка од свадбата, а потоа следеше лавина коментари поради описот! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

2 × 1 =

Прочитај повеќе

„Војната на клоновите“ е последниот подарок за фановите од Џорџ Лукас

Слободен печат

Најпознатата Албанка во среде Њујорк се прошета во проѕирна комбинација! (ФОТО)

Слободен печат

Колку кучиња гледате на сликата? Одличен тест за вашата ментална старост!

Слободен печат

Еве како изгледа денеска и со што се занимава Порториканката од „Деспасито“ (ФОТО)

Слободен печат

Вељко објави фотка од свадбата, а потоа следеа лавина коментари поради описот! (ФОТО)

Слободен печат

„Војната на клоновите“ е последниот подарок за фановите од Џорџ Лукас

Слободен печат