14-годишниот актер е пронајден мртов во својот дом! (ВИДЕО)

Светот го вознемири смртта на младиот актер, 14-годишниот Џек Брнс кој почина на почетокот на декември, а причината сè уште не е позната. Телото на Џек го пронашле во неговиот дом во Гриноук, но полицијата смета дека не се работи за сомнителна смрт. Како што пишуваат американските медиуми, погребот на младиот актер ќе биде во вторник.

„Со голема тага јавуваме дека на 1 декември трагично нè напушти нашиот ученик Џек Брнс. Џек беше инспирација на сите со кои работеше и влезе во срцата на сите членови од нашата академија. Сите сме потполно скршени и во потрага по одговори“, стои на службената страница на академијата за танц „Elite“, во која актерот учел од 2014 година.

Младиот глумец бил познат по својата умешност во танцувањето поради што го нарекувале новиот Били Елиот. Џек станал популарен по улогата во серијата на Netflix „Outlander“, а исто така играл рагби и фудбал, а заработувал и како модел.

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат