6 C
Скопје

Златан во свој стил одговори на обвинувањата за навреди кон Лукаку на расна основа

Четвртфиналната Куп пресметка помеѓу Милан и Интер помина во знакот на дуелот помеѓу Златан Ибрахимовиќ и Ромелу Лукаку.

Златан и Лукаку во последната минута од првото полувреме влегоа во клинч, а потоа напаѓачот на Интер се обиде физички да се пресмета со Ибрахимовиќ, но беше спречен од соиграчите.

ВИДЕО: Жешко е на „Дерби дела Мадонина“: Ибрахимовиќ и Лукаку во клинч

Медиумите открија дека Ибрахимовиќ го навредил Лукаку, споменувајќи ја мајка му и го нарекол вуду-магаре, но не му остана должен ниту Белгиецот кој му одговорил дека ќе му пука во главата.

ВИДЕО | Лукаку до Златан: Ќе ти пукам во глава!

Ибрахимовиќ по инцидентот беше обвинет за расизам, но тој негираше таква работа.

Прочитајте и...  Македонија пред публика ќе ги игра натпреварите на ЕП!

„Во светот на Златан нема место за РАСИЗАМ. Сите сме иста раса, сите сме еднакви. Сите сме играчи, некои подобри од другите“, напиша Играхимовиќ на социјалните мрежи.

 

Поврзани вести

Ракитиќ до Меси: Имам трофеј кој никогаш нема да го освоиш!

Слободен печат

ВИДЕО: ВАР го спаси Мурињо, Евертон во трка за Лига на шампиони!

Слободен печат

Стоилов гневен по поразот: Некои ракометари не разбираат за колку посебен клуб играат

Слободен печат

Алушовски: Добивме лекција од Мешков

Слободен печат

ЛШ: Нов пораз на Вардар 1961, бодовите ги освои Мешков Брест

Слободен печат

Македонија пред публика ќе ги игра натпреварите на ЕП!

Слободен печат

Остави Коментар