5 C
Скопје

ВИДЕО: Жешко е на „Дерби дела Мадонина“: Ибрахимовиќ и Лукаку во клинч

Градските ривали Интер и Милан вечерва играат во четвртфиналето на италијанскиот куп, а првото полувреме го одбележа голот на Златан Ибрахимовиќ како и неговата расправија со Ромелу Лукаку.

Во последните минути од првиот дел, двајцата играчки се внесоа во лице еден на друг и потоа вербално се навредуваат, а тоа траеше добри една ипол минута по што добија жолт картон.
Но, откако заврши првиот дел, Лукаку збесна и тргна да се пресмета со Ибрахимовиќ, но беше запрен од неговите соиграчи.


Наводно напаѓачот на Милан на Лукаку му рекол „ти си чисто го**о“, што го разгневило играчот на Интер.

Прочитајте и...  ВИДЕО: МЗТ Скопје Аеродром го декласираше Ловќен во АБА2 лигата!

Поврзани вести

ВИДЕО: „Два во еден“, Валенсија со пресврт на Местаља!

Слободен печат

ИФАБ: Промена на фудбалското правило за случајно играње со рака

Слободен печат

Скендеровски: Бодот против Србија е рамно на светско чудо!

Слободен печат

Официјално: Димитриоски не е повеќе тренер на Металург

Слободен печат

Пролет непријатно го изненади Металург во ракометниот плеј-оф

Слободен печат

Норвежаните ќе го бојкотираат Мундијалот во Катар!?

Слободен печат

Остави Коментар