1 C
Скопје

Зима на крајот на јуни: Снег ги изненади жителите на мало гратче во Русија (ВИДЕО)

Во рускиот град Анадир, во Чутотка, локалното население го изненади снег.

Многумина на социјалните мрежи покажаа дека зимата се вратила во овие краишта.

Иако во бројни населени места снег паднал едвај неколку сантиметри, властите на Анадир одлучија повторно да ги снабдат граѓаните со греење зошто температурите значително се спуштиле, а се очекува временските прилики да бидат неповолни и во наредните денови.

 

Прочитајте и...  Реконструкција на Кејот, со привилегии: Ќе се уриваат летните тераси, ќе се движат само возила на „Телеком“!?

Поврзани вести

Трамп планира да го напушти Вашингтон утрото на 20 јануари кога е инаугурацијата на Бајден

Слободен печат

Осуди за непримерниот чин на Вевчанскиот карневал

Слободен печат

Поради ширењето на мутираниот коронавирус каталонската Влада ги одложи изборите

И.И.

Македонија со ковид-19 во последното деноноќие: Уште 403 носители на вирусот, починаа 10 пациенти, оздравеа 339

Слободен печат

По палењето на бугарско знаме во Вевчани: Осуда од државниот врв, ЈО ќе поведе истрага за случајот

Слободен печат

Во согласност со желбата на Доналд Трамп да стави крај на „бесконечните војни” бројот на американски војници во Авганистан и во Ирак е намален на 2.500

Слободен печат

Остави Коментар