Зима на крајот на јуни: Снег ги изненади жителите на мало гратче во Русија (ВИДЕО)

Во рускиот град Анадир, во Чутотка, локалното население го изненади снег.

Многумина на социјалните мрежи покажаа дека зимата се вратила во овие краишта.

Иако во бројни населени места снег паднал едвај неколку сантиметри, властите на Анадир одлучија повторно да ги снабдат граѓаните со греење зошто температурите значително се спуштиле, а се очекува временските прилики да бидат неповолни и во наредните денови.

 

Прочитајте и...  Франција одвојува осум милијарди евра за зголемување на платите на здравствените работници

Прочитај повеќе

По вториот ден од сослушувањето, Хашим Тачи без зборови излезе од судот во Хаг

Слободен печат

Шилегов: Клинички центар сега е комплекс со најсовремена инфрастуктура (ФОТО)

Слободен печат

Во Индонезија заразени со Ковид-19 речиси истовремено 54 новинари

Слободен печат

Повторно тепачка во тајванскиот парламент: Пратениците корнеа столчиња и фрлаа шишиња (ВИДЕО)

Слободен печат

Каде треба да гласате- Проверете дали е променето избирачкото место

Слободен печат

Зголемен број случаи на Ковид-19 во Грција

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Д-р Жан Митрев: Кај некои пациенти кај кои ситуацијата е многу влошена, незнам длаи воопшто може да се помогне

Слободен печат

Судот ја отфрли спогодбата за жртвите на силувачот Харви Вајнстајн

Слободен печат

Три лица заразени со Ковид-19 во Кичево, 70 активни случаи

Слободен печат

Грција на пензионерите незаконски им ги намалувала пензиите

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат

Американските војници се повлекоа од пет бази во Авганистан

Слободен печат