Жените од овој хороскопски знак буквално ги излудуваат мажите

Неа прва ќе ја забележите во друштво, таа ќе ве освои со нејзината вита става и заразна енергија, а потоа ќе ви приредува слатки маки. Станува збор за жените Близнаци кои се тешки за освојување, па затоа партнерот мора да биде брз и непредвидлив.

Во спротивно, лесно може да ѝ здодее бидејќи таа мрази монотонија. Што може да ви приреди жената Близнак, ако се вљубите во неа?

1. Не сака некој постојано да и дели комплименти

Иако повеќето жени сакаат да добиваат комплименти, кај жената Близнак таа финта не пали, тие се доволно сигурни во себе и понекогаш ќе ви изгледа дека не постои комплимент кој ќе ѝ го дадете, а таа веќе да не си го дала себеси.

Прочитајте и...  Хороскоп за 29 мај - Овните ќе се збогуваат со лошото расположение, Рибите ќе го добијат заслуженото признание

2. Обожава да флертува

Флертот е за неа нормален дел од животот, а понекогаш се чини дека така функционира. Кај нејзиниот партнер често се јавува страв од изневерување, но нема потреба за тоа. Ако ја освоите, таа целосно ќе ви се предаде. Но, секогаш има исклучоци кога станува збор за неверството.

3. Го сака спротивното од себе

Жените Близнаци ќе ги забележите бидејќи се гласни, ако не и најгласни во друштво. Иако се забавни нив ги привлекуваат спротивностите, затоа неретко се случува за партнер да одберат тивок и мирен, срамежлив човек кој ќе им угодува и одобрува.

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат