„Железна дисциплина“: Снимки од воздух покажуваат како сите треба да се однесуваме во време на пандемијата (ВИДЕО)

Кадри снимени со дрон од Чиклајо, град во Перу, се доказ дека тамошните граѓани држат „железна дисциплина“.

Голем број на граѓани се забележани како мирно и на пропишаната оддалеченост го чекаат својот ред за во банка.

Перуанскиот претседател Мартин Визкара најави дека вонредните мерки ќе бидат продолжени до 26 април.

Според истражувањата, во Перу 12.491 лица се заразени, додека 274 луѓе го загубија животот против невидливиот непријател.

Прочитајте и...  Мицкоски: Заев е мафијаш и нема да се спаси од паѓање од власт

Поврзани вести

ООН: Во Мјанмар денес беа убиени 38 лица и тоа е „најсмртоносниот“ ден од пучот

Илинка Иљоска

Снимка со дрон ги покажува сите последици од разорниот земјотрес во Грција

Илинка Иљоска

Средба на руски Сухој и два американски бомбардера над Балтикот

Слободен печат

Критички извештај на Стејт департментот: Организираниот криминал во Албанија пере пари и придонесува во корпцијата

Слободен печат

Спутник V стана „јаболко на раздорот“ во словачката влада

Слободен печат

Интерпол: Во Кина и Јужна Африка запленети стотици лажни вакцини против ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар