1 C
Скопје

Земјотрес во НБА, Харден разменет во Бруклин

Желбата на Џејмс Харден да си замине од Хјустон, конечно му се оствари откако вечерва „ракетите“ се согласија да го разменат во Бруклин нетс.

За да се реализира размената според прописите на НБА лигата, вклучени се уште два тима, Индијана пејсерс и Кливленд кавалирс.
Харден заминува во Бруклин, а Хјустон ги добива Виктор Оладипо, Данте Ексум, Родионс Курукс, и четири пика од драфтот од Бруклин. Во Индијана одат Карис Леверт и избор од втората рунда на драфтот, додека Кливленд ги добива Џарет Ален и Тајрон Принс.


Со пристигнувањето во Бруклин, „мрежичките“ стануваат инстант фаворити за титулата бидејќи Харден им се приклучи на Кевин Дурент и Кајри Ирвинг со што се формира нова голема тројка во НБА лигата.

Прочитајте и...  Шкендија ремизираше, Македонија ЃП поразена на подготовките во Анталија

Поврзани вести

Неверојатниот Јокиќ го чека супер максимален договор

Слободен печат

Шкендија ремизираше, Македонија ЃП поразена на подготовките во Анталија

Слободен печат

Се надевам дека навивачите ќе му простат на Ѓоковиќ

Слободен печат

Бабиќ: Одличен потег беа подготовките во Хрватска, младите добро се претставија

Слободен печат

Пикси ќе биде новиот селектор на Србија за плата од милион евра

Слободен печат

Барса ќе продолжи без Меси кој започна да го учи францускиот јазик!?

Слободен печат

Остави Коментар