Земјотрес со јачина од 7,7 степени ги погоди Карибите, следи цунами (ВИДЕО) - Слободен печат

Земјотрес со јачина од 7,7 степени ги погоди Карибите, следи цунами (ВИДЕО)

Предупредување за цунами издаде Јамајка, Кајманските острови и Куба по земјотресот со јачина од 7,7 степени според Рихтер!

Регистриран е земјотрес со јачина од 7,7 степени, кој ги погоди Карибите. Епицентарот на земјотресот е регистриран на 122 километри северно од градот Лусиј во Јамајка, на длабочина од 10 километри.

Предупредување за цунами издаде Јамајка, Кајманските острови и Куба по земјотресот со јачина од 7,7 степени според Рихтер!

Брегот на Јамајка, Куба и Кајманските острови може да се соочи со „опасно високи бранови“ по земјотресот со јачина од 7,7 степени според Рихтер во Карипското море, предупредува УСГС.

Прочитајте и...  Рускоска се премисли, останаа тајни трите снимки од „Рекет“

Прочитај повеќе

Отфрлени заклучоците на Република Српска за границата со Федерацијата БиХ

Слободен печат

Калифорниското вино се продава по рекорднo ниски цени

Слободен печат

Трамп: Сè што е поврзано со оваа измамничка истрага на обвинителот Малер да се отфрли

Слободен печат

Баша: Оваа Влада има тенденција да го зграпчи Уставниот суд, со што прави државен удар

Слободен печат

ГРИПОТ ЈА ЗЕДЕ И ВТОРАТА ЖРТВА: Почина старец на Инфективна клиника

Слободен печат

Шилегов: Програмата на „Лајка“ не е Библија, па да не може да се смени

Остави Коментар

9 − 3 =

Прочитај повеќе

Чулев: Воопшто не размислувам за поднесување оставка

Слободен печат

Манчевски: Главен проблем кај медиумите е ширење на лажни вести

Слободен печат

ЈО отвори истрага за недостиг на патни исправи

Слободен печат

Техничките и дополнителните министри на ВМРО-ДПМНЕ утре ќе ја напуштат Владата?

Слободен печат

Спасовски и Столтенберг во Брисел: Членството во НАТО, резултат на исполнети критериуми и стандарди

Слободен печат

Спасовски: Нашите пријатели во Брисел ги делат со нас очекувањата за официјализирање на членството во НАТО

Слободен печат