Вујин и официјално нов ракометар на Вардар

Деновиве актуелниот европски шампион ги промовира своите нови засилувања за следната натпреварувачка сезона.

Денеска Вардар 1961 го потврди трансферот на српскиот интернационалец Марко Вујин кој потпиша договор на две години.

Десниот бек кој зад себе има богата интернационална кариера го одбра бројот 41 на дресот со кој ќе настапува за „црвено-црните“.

35-годишниот Вујин ги бранеше досега боите на Спортинг, Кил, Веспрем, Дунафер и Синтелон.

Претходно Вардарци ги промовираа уште македонските репрезентативци Гоце Георгиевски и Филип Талески, Хрватите Анте Гаџа (среден бек) и Јосип Векиќ (десен бек) и францускиот голман Робин Кантегрел.

Прочитајте и...  Гатузо не брза за нов договор со „наполитанците“

Прочитај повеќе

Ракометарите на Металург со негативни тестови на коронавирус

Слободен печат

Ибрахимовиќ ужива на одмор и ја исмева Англија! (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛШ, Матеус: Левандовски е подобар и од Меси!

Слободен печат

Од ФФМ разочарани поради односот на одговорните лица во Општина Прилеп

Слободен печат

„Дрим-тимот“ на ФИБА Евробаскет во последните две децении

Слободен печат

ЛШ, Тухел: Одбраната ќе биде многу важна против Аталанта!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

СЕХА: Без гледачи на реванш натпреварот Вардар-Нексе!

Слободен печат

Почина човекот кој ја одведе Црвена звезда на светскиот трон! (ВИДЕО)

Слободен печат

Синот на Сетиен ги праша кравите дали Барса ќе ја освои ЛШ (ВИДЕО)

Слободен печат

Кузма со тројка во последните секунди за радост на Лејкерси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Елмас би можел да игра со Фалкао, Бабел, Арда Туран..!

Слободен печат

ЛЕ: „Ѓаволски“ тешко, но Фернандеш ги решава сите проблеми! (ВИДЕО)

Слободен печат