Вардар ги промовираше Георгиевски и Талески

Екипата на Вардар денеска ги презентираше двете репрезентативни засилувања за наредната сезона, Гоце Георгиевски и Филип Талески.

Гоце Георгиевски последните четири сезони ги помина во Романија каде играше за екипата на ЧСМ Букурешт, потпиша двегодишен договор со „црвено-црните“ и ќе претставува големо засилување за десната крилна позиција.

Филип Талески во 2017 година од Металург замина во Рајн-Некар Левен за кого настапуваше две години, а минатата сезона играше за екипата на Балинген.

Можноста да игра во Лигата на шампионите но и големата желба на новата управа на Вардар, беше доволен предизвик за македонскиот репрезентативен бек да одлучи да се врати во Макеоднија и да потпише едногодишен договор.

Прочитајте и...  Богдановиќ со рекорд на кариерата во НБА! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Би било идеално Клоп да стане селектор на Германија

Слободен печат

Ѓоковиќ го изнесе ставот на тенисерите: Да нема карантин или нема да играат на УС Опен

Слободен печат

Нуркиќ подобар во балканската пресметка против Јокиќ, Лејкерси го освоија Западот и се опуштија (ВИДЕО)

Слободен печат

Познати сите четвртфинални двојки во Лига Европа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Богдановиќ со рекорд на кариерата во НБА! (ВИДЕО)

Слободен печат

Димитриевски има две понуди од шпанската „Ла Лига“

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ЛЕ: Крај за Рома, Леверкузен си закажа дуел со Интер! (ВИДЕО)

Слободен печат

Победете го Јунајтед и ќе ви дадам пари за да не мора да се грижите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Со почитување на мерките за заштита, „Комити“ ќе грмат пред стадион!

Слободен печат

Работнички се подготвува за АБА2 лигата, остануваат Питс, Николовски..!

Слободен печат

Вардар и фудбалскиот „земјотрес“ против ЦСКА Москва, незаборавната дружба во Уранија! (ФОТО+ВИДЕО)

Атанас Костовски

ЛШ, Гарсија: Јувентус не е само Дибала и Роналдо!

Слободен печат