ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: „Дебел“ утрински минус, засилен северен ветер и сонце

Студено време / Фото: МИА

Времето денеска наутро ќе биде многу студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност, најавува УХМР. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено долж Повардарието. Утринските температури ќе се спуштат и до – 15 степени, а дневната ќе достигне до 4 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти и до – 6 степени, а дневната ќе достигне до 2 степени.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот