Врањеш се разведе: Ќе плаќа 3.000 евра месечна алиментација

Босанскиот фудбалер од редовите на грчки АЕК, во понеделникот и официјално се разведе од сопругата Даниела. Долгогодишните сопружници му ставиле крај на бракот бракот на мирен начин во присуство на два адвоката.

Поради нивната ќеркичка тие решиле да останат во коректен однос, а Огнен е задолжен да плаќа месечна алиментација од 3.000 евра.

„Огнен и Даниела повеќе не се во брак. Сега се слободни и може да им се посветат на нивните животи. Процесот кој траеше неколку месеци заврши во понеделник. Сè помина како што треба бидејќи двете страни се договорија дека е најдобро да не бидат во формална заедница. Последните месеци имаа бурен период и не можеа да функционираат како брачен пар, а капката која ја прели чашата, секако, беше неговата афера со српската ѕвезда Јелена Карлеуша. Даниела не можеше тоа да го толерира и веднаш поднесе барање за развод. Сега случајот е затворен и поради детето одлучија да останат во добри односи. Се разделија на мирен начин и веруваат дека ќе фунционираат подобро отколку во заедница, вели извор близок до двојката и додава дека Врањеш е посветен татко.

Врањеш за медиумите потврди дека со разводот и официјално е ставен крај на неговиот брак.
Точно е дека со сопругата ставивме крај на бракот. Сега официјално сме разведени. За разлика од некои, мојата поранешна сопруга има достоинство. Имаме прекрасно дете и ќе направиме се да бидеме во коректни односи, изјави Врањеш.

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат