ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО - Жена во Индија застрелана во лице бидејќи престанала да игра на свадба - Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО – Жена во Индија застрелана во лице бидејќи престанала да игра на свадба

Индијската танчерка завршила во болница бидејќи гостин на свадбата ја застрелал во лице затоа што во еден момент таа престанала да танцува.

Инцидентот се случил на 1 декември во Утар Прадаеш, сојузна држава во Северна Индија. Би-Би-Си открива дека разговарале со полицијата која им пренела дека го пронашле идентитетот на човекот кој пукаше во танчерката. Лицето засега е во бегство.

Застреланата танчерка се здоби со тешка телесна повреда / Принтскрин Фото: Би-Би-Си

На снимката од инцидентот која е споделена на социјалните мрежи, се гледа како две жени играат на подиумот. Во еден момент, наводно поради проблеми со звучниците, престанале да танцуваат. Тогаш еден налутен гостин бил незадоволен поради запрениот танц, па ја застрелал едната жена во лицето.

Ве предупредуваме дека видеото содржи вознемирувачка содржина…

Прочитај повеќе

Агрон Сулејман: Структурата на возилата коишто се во нашата земја е исклучително лоша

Слободен печат

Бројот на убиства во Рио де Жанеиро се спушти на најниско ниво во последните 20 години

Слободен печат

Ѓурчевски во „Утрински брифинг“ го разоткри криминалот во ФФМ

Слободен печат

Вакцината против корона вирусот најрано за една година

Слободен печат

Андоновиќ: САД директно се вклучува во решавањето на косовскиот проблем, обновена авиолинија Белград-Приштина

Слободен печат

Експеримент во САД: Жителите на Сиетл ќе можат да гласаат со телефони и таблети

Слободен печат

Остави Коментар

five × two =

Прочитај повеќе

Сакате тестенини? Дали ве дебелеат? Имаме добра вест!

Слободен печат

Австралија: Огнената стихија го затвори аеродромот во Канбера

Слободен печат

Несрин Таир: Потребни се 115 милиони денари за турскиот театар, во спротивно зградата ќе пропадне

Слободен печат

Голем оружен грабеж во Порта Влае

Социјалните мрежи станаа расадник на екстремизмот, тврдат експерти во Давос

МИА Агенција

Членките на ЕУ ќе можат да ги ограничат или исклучат високоризичните доставувачи на 5Г опрема

Слободен печат