Во сообраќајка тешко повреден пензионер од Струга

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Љ.Н., констатирана во Општа болница Струга./Фото: Википедија

На 22.05.2022 околу 16.30 часот на улица „Владо Малески” во Струга, возило „фиат” управувано од Р.В.(21) од струшкото село Велешта, удрило во Љ.Н.(72) од Прилеп. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Љ.Н., констатирана во Општа болница Струга. Увид на местото извршила екипа од ОВР Струга.

ВИДЕО | Грди слики од Струга пред туристичката сезона – кучиња влечат коски по улица

Видео на денот