Tag : пензионер

Вести Свет

Италијанската Влада гарантира лекување на станарите во Домовите за стари лица

МИА Агенција
Владата на Италија може да гарантира дека луѓето во домовите за нега на стари лица ќе бидат лекувани од Ковид-19, соопштија властите во Рим. Според...
Забава Магазин Магазин слајдер

Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат
Ширењето на коронавирусот предизвика вонредна состојба во многу земји, но и домашен карантин кој сосема очекувано ги излудува луѓето. Една од главните мерки за заштита...
Вести Ви Препорачуваме Економија

Некој во здравството секој месец прима плата од 249.000 евра!

Весна Дамчевска
Највисока месечна бруто-плата е исплатена во здравството и изнесува 249.000 евра, односно тој (таа) во 2018 година заработил(а) 3 милиони евра. Ова плата е исплатувана во...
Хроника

Пензионер од Гостивар повреден на улица

Седумдесет и седумгодишниот гостиварец П.Ј. тешко е повреден во сообраќајка која се случила вчера околу 19 часот на булеварот „Браќа Ѓиноски“ во Гостивар. Според полицијата,...
Хроника

Девојка и пензионер нападнати од кучиња скитници

Малолетна девојка и пензионер вчера биле нападнати од кучиња скитници, извести скопската полиција. Првиот инцидент се слулчил вчера во 15.50 часот. Во полициската станица во...
Вести Свет

Упорен пензионер 24.000 пати се јавил во центарот за грижа на корисници на неговиот оператор – сега е зад решетки (ВИДЕО)

Слободен печат
Пензионер (71) од Јапонија неодамна беше уапсен и обвинет за опструција на работата, откако наводно 24.000 пати се јавил на бесплатниот број на својот телеком...
Вести Регион

Со секира си ја отсекол ногата: Сам се лечел по пад од мотор, па искрварел до смрт

Слободен печат
Живко Блажев (79) починал во семејната куќа во селото Вачки Брег во близина на Сомбор, откако сам со секира си ја отсекол ногата и поради...
Вести Свет

ПЕНЗИОНЕР 23 ЧАСА чека во болница и на крај умира: Камерите снимиле дека никој не му помага (ВИДЕО)

Слободен печат
Италијанскиот пензионер Џузепе Рамоњино починал во болницата во Монкалиери, во близина на Торино, по 23-часовно чекање преглед. Адвокатот на неговото семејство Габриел Ровет изјави дека...
Вести Регион

Уапсени тројца напаѓачи кои претепаа пензионер во Пула (ВИДЕО)

Слободен печат
Во Загреб е уапсен третиот и последен маж кој полицијата го поврза со нападот на 77-годишен човек во Пула, соопшти полицијата, пренесуваат тамошните медиуми. Полицијата...
Хроника

Пензионер починал на Водно

Слободен печат
Вчера претпладне, велосипедист кој се спуштал од планината Водно пријавил дека забележал паднато лице, кое тешко дишело. По неговиот повик, веднаш дошла Брза помош, која...