Во Франција во изминатите 24 часа регистрирани 319 нови смртни случаи

Според оваа најнова проценка, бројот на потврдени случаи во Франција е 37.575, а хоспитализирани се 17.620 пациенти , од кои 4.273 се на интензивна нега.

Новиот коронавирус предизвика 319 нови смртни случаи во француските болници во изминатите  24 часа, со што бројотна починати се искачи на 2.314 луѓе  од почетокот на епидемијата, јави дописникот на МИА.

Според оваа најнова проценка, бројот на потврдени случаи во Франција е 37.575, а хоспитализирани се 17.620 пациенти , од кои 4.273 се на интензивна нега.

Притоа 6.624 лица беа во можност да се вратат дома како излекувани, а од нив дури 926 во изминатите 24 часа.

Прочитајте и...  Гренел ќе се повлече од функцијата амбасадор на САД во Берлин во наредните недели

Прочитај повеќе

Хан: Западен Балкан и припаѓа на Европа

МИА Агенција

Првпат ниту еден новозаразен од Ковид-19 во Косово

МИА Агенција

Повторно раст на новозаболени од Ковид-19

МИА Агенција

Полициски час и денеска во државава

МИА Агенција

Сончево со мала облачност, попладне дожд

МИА Агенција

Кој е посилен од државата?

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Чулев: СВР Струмица ги истражува донациите и дали лицата кои ги делеле ги почитувале мерките за Ковид-19

Слободен печат

Кумановци горди на двајцата доктори сограѓани беа дел од тимовите за трансплантација на срце и бубрези

Слободен печат

Протести во Минск против кандидатурата на Лукашенко за шести мандат

Слободен печат

Во Грција основните училишта и градинките се отвораат од 1 јуни

Слободен печат

Манчевски: Ако нема избори на 21 јуни, тогаш мора да се продолжи вонредната состојба

Слободен печат

Се слави во Чаир: Оро за време на полициски час? (ВИДЕО)

Слободен печат