Вил Смит од шега го снимал прегледот! Докторите му откриле опасна работа во стомакот! (ВИДЕО)

Докторката на Вил Смит (51) го натерала славниот актер да направи колоноскопија, а тој ја послушал, но како што кажал од шега.

Колку не го сфатил сериозно тоа, докажува тоа што одлучил да го снима својот преглед и кажал дека со својот гол задник ќе успее да достигне до 50 милиони следбеници на Инстаграм.

Меѓутоа, ништо не завршило како што тој мислел, бидејќи докторката за време на прегледот му пронашла полип на дебелото црево.

Фото: Инстаграм

– Докторот пронајде полип, го отстрани и го испрати на анализа. Се докажало дека е преканцероген полип, а во 95% од таквите случаеви се добива рак – соопштила докторката.

– Ти благодарам што ме натера да го направам ова. Мислев ако го снимам ова, дека ќе биде се забавно, но не можев да замислам дека ќе ми најдат преканцероген полип. Ти благодарам и ти благодарам што си прифатила пред целиот свер да зборуваш и да го споделиш ова со мене. Луѓето треба да водат сметка и да живеат што е можно подолго – изјавил Смит.

Прочитајте и...  Фановите на Бред Пит изненадени: Што се случува со актерот? (ФОТО)

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат