-4 C
Скопје

ВИДЕО: Роналдо го води „шоуто“ во Јувентус!

„Старата дама“ вечерва ја забележа и четвртата победа сезонава во Серија А откако на домашен терен со 2:0 славеше против Каљари.

Уште еднаш најголемата ѕвезда Кристијано Роналдо докажа дека е лидерот на екипата и ги обезбеди трите бода со голови во првото полувреме.

Португалецот сега е на учинок од 60 погодоци од неговото доаѓањето во Јувентус во 2018 година, повеќе од било кој играч во натпреварувањето во тој период.

Бранителот на титулата од минатата година е моментно на второто место со 16 бодови, еден помалку зад водечкиот Милан кој својот натпревар ќе го има в недела на гости кај Наполи на македонскиот репрезентативец Елиф Елмас.

Во саботната програма Лацио славеше со 0:2 против Кротоне, а без голови одиграа Специја и Аталанта.

Прочитајте и...  Дресот на Марадона од мечот против Англија не се продава!

Поврзани вести

ВИДЕО: Ливерпул во нокаут-фазата, Ајакс и Аталанта во директна битка за второто место

Слободен печат

ЛЕ: Еурофарм Пелистер поразен од Тримо Требње

Слободен печат

ФОТО: „Кралевите“ се немоќни без Рамос во Лигата на шампионите!

Слободен печат

ВИДЕО: Реал вторпат нокаутиран од Шахтјор, Салцбург бара „услуга“ од Баерн!

Слободен печат

Трајковски: Верувам дека ќе бидеме убаво изненадување на Европското првенство!

Слободен печат

Дресот на Марадона од мечот против Англија не се продава!

Слободен печат

Остави Коментар