16 C
Скопје

Tag : каљари

Спорт Фудбал

Ибрахимовиќ: Заедно со Манџукиќ ќе ги плашиме противниците!

Слободен печат
Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ изрази задоволство од доаѓањето на Марио Манџукиќ на „Сан Сиро“. Хрватскиот напаѓач ја официјализираше соработката со „росонерите“, а во продолжението...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Златан Ибрахимовиќ, човек за кого нема граници!

Слободен печат
Милан вечерва во 18 коло од најсилното италијанско првенство забележа уште една важна победа на гостувањето кај Каљари (0:2). После овој 13 триумф сезонава „росонерите“...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Елмас и Наполи убедливи против Каљари!

Слободен печат
По трите порази и едно реми во Серија А на последните четири натпревари, играчите на тренерот Џенарот Гатузо им се вратија на победите откако денеска...
Спорт Фудбал

Не е во плановите на Конте, Наинголан оди на позајмица!

Слободен печат
Според италијанските медиуми Раџа Наинголан од Интер оваа зима ќе се пресели во редовите на Каљари. Иако се поврзуваше со трансфер во турската лига, „неро-аѕурите“...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Несторовски не искористи убава шанса против најслабиот во Серија А!

Слободен печат
Откако во минатото коло беше херој во победата над Торино (2:3), вечерва македонскиот репрезентативец не се прослави во дресот на Удинезе. Илија Несторовски беше стартер...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Интер се спаси од нов срам во Серија А!

Слободен печат
Миланските „неро-аѕури“ стигнаа до четвртата победа по ред во најсилното италијанско првенство откако денеска во 11 коло славеа после пресврт на гостувањето во Сардинија против...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Роналдо го води „шоуто“ во Јувентус!

Слободен печат
„Старата дама“ вечерва ја забележа и четвртата победа сезонава во Серија А откако на домашен терен со 2:0 славеше против Каљари. Уште еднаш најголемата ѕвезда...
Спорт Фудбал

Серија А: Импресивен рекорд на Аталанта, ремизираа Лацио и Интер! (ВИДЕО)

Слободен печат
Аталанта со денешниот триумф од 5:2 против Каљари стана првиот тим кој постигнал четири или повеќе голови во секој од првите три натпревари во Серија...
Спорт Фудбал

Несторовски и Удинезе обезбедија опстанок во Серија А

Слободен печат
После поразот на Лече на гостувањето кај Болоња (3:2), екипата на Удинезе и математички го обезбеди своето место во најсилното италијанско првенство и следната сезона....
Забава Магазин

Полицијата воочи повеќе возила од хеликоптер, а потоа следуваше вистинско изненадување! (ВИДЕО)

Слободен печат
Полицијата во канадскиот град Каљари воочи шест возила во напуштено подрачје, но откако им се приближија со хеликоптер и сфатија што се случува, дури и...