20.8 C
Скопје

ВИДЕО: „Магнетизирана“ медицинска сестра по вакцинација со комична демонстрација

Медицинската сестра Џоана Оверхолт се обиде да докаже дека вакцината против ковид-19 те магнетизира, но се соочи со комичен неуспех. 

Медицинската сестра Џоана Оверхолт од Охајо, се обиде да докаже дека вакцините за ковид-19 содржат „магнетни кристали“ и тоа го направи со директно и јавно обраќање до Министерството за здравство при што се обиде да „залепи“ клуч и шнола на градите и вратот.

„Може ли да го објасните ова?“, ги прашала Џоана присутните, во тек на пропаднатата демонстрација.

Двата предмети не се задржале на неа и веднаш паднале, но кога првпат го залепила клучот за градите, останал неколку секунди таму. Ова се случило затоа што човечкото тело лачи себум и пот, кои ја прават кожата леплива и предметите можат на кратко да се задржат за неа, пренесува „Buzzfeed“.

Дел од смеата на нејзина сметка беше насочена и кон нејзиниот избор на доказни предмети, бидејќи повеќето клучови не можат да се магнетизираат.

„Веќе долго време постои сомнеж дека постои некоја досега неутврдена врска помеѓу вакцините и мрежните 5G трансмитери“, познатата антиваксерка Шери Тенпени се огласи во одбрана на Оверхолт.

Поврзани вести

Марго Роби прозборе за бракот и различностите со својот соптуг Том Акерли

Слободен Печат

Ова се петте хороскопски знаци кои се најголеми „авантуристи“ во кревет

Слободен Печат

Иконата на соул музиката Дијана Рос со нов, 25-ти соло албум

Слободен Печат

Поранешни криминалци споделуваат искуство од прва рака: Најлошиот дел од туширањето е…

Слободен Печат

ВИДЕО | Вил Смит се обидува да се врати во форма по карантините: Се обидувам да се сетам како се користеше теретана

Слободен Печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

Остави Коментар