10 C
Скопје

ВИДЕО: Лејкерси го надиграа Голден стејт за второ место на Западот!

Лејкерси доцна синоќа во НБА лигата убедливо ги совладаа Вориорси со резултат 117:91 на домашен терен и така скокнаа на второто место на табелата во Западната конференција.

Стеф Кари и „воините“ дури во финишот од натпреварот дадоа нешто посилен отпор, но успеаја само да ја намалат преноста на домаќинот која во третата четвртина беше дури 35 поени.

За составот од Лос Анџелес дури шестмина имаа двоцифрен учинок, предводени од Леброн Џејмс кој на паркетот за 24 минути запиша 19 поени, шест скока и четири асистенции.

На спротивната страна најефикасен беше Ерик Паскал со 18 поени, а два помалку забележа Кари.

На табелата во Источната конференција води Филаделфија (22-12), а моментно најдобар на Западот е Јута (27-7).

Прочитајте и...  Капитенот на Реал е позитивен на корона

НБА, резултати –

Милвоки – ЛА Клиперс 105:100
Бостон – Вашингтон 111:110
Детроит – Њујорк 90:109
Хјустон – Мемфис 84:133
ЛА Лејкерс – Голден Стејт 117:91
Мајами – Атланта 109:99
Минесота – Феникс 99:118
Сакраменто – Шарлот 126:127

Поврзани вести

Погоди две стативи и една пречка, Нејмар играч на мечот во Париз

Слободен печат

ВИДЕО: Европа ќе има нов шампион, елиминиран Баерн Минхен!

Слободен печат

Македонските надежи забележаа победа во контролниот меч со Црна Гора

Слободен печат

Македонскиот автомобилист Вуков тестираше во Муџело

Слободен печат

ВИДЕО: Олимпискиот комитет финансиски ќе го помага Бошко Стаменковски

Слободен печат

Клоп пред Реал: Не можеме да ја игнорираме одбраната, во спротивно ќе бидеме казнети!

Слободен печат

Остави Коментар