ВИДЕО: Хаос на дербито во Словачка, хулиганите на Спартак и Слован се истепаа на терен

Натпреварот беше прекинат во 15 минута/принтскрин/јутјуб

Во словачкото првенство денеска требаше да се игра големото дерби помеѓу Спартак Трнава и Слован Братислава, но натпреварот не го дочека крајот бидејќи беше прекинат во 15. минута.

 


Причината за прекинот е дивеењето на навивачите на две екипи меѓу кои владее голема нетрпеливост. Хулиганите упаднаа на теренот и започнаа тепачка која траеше неколку минути.
Тепачката може да ја видите на следниот ЛИНК.

Видео на денот