ВИДЕО | Фернандез си постигна автогол, Мајорка ги шокираше „кралевите“

Фото: EPA-EFE/CATI CLADERA

Тимот на Мајорка приреди изненадување во рамките од 20-тото коло во Ла Лига откако во натпреварот од 14:00 часот славеа победа против Реал Мадрид 1:0.

Доминираше Реал во текот на целиот натпревар, показател за тоа се ударите кон противничкиот гол (20) како и поседот на топка (74%). Мајорка упати само еден удар во рамките од голот на „кралевите“ и интересно е што тоа не беше за победничкиот гол.

Одлучувачкиот момент на натпреварот се случи во 13-тата минута кога Начо Фернандез си ја погоди сопствената мрежа.

Со овој пораз на Реал Мадрид, Барселона доби прилика со евентуална победа вечерва против Севиља да оди на „плус осум“ на врвот на табелата.

Историја во Мадрид: Модриќ од денес пред Роналдо

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот