ВИДЕО | ФА Куп: Бразилците обезбедија победа за Манчестер Јунајтед

Фото: Manchester United/Twitter

Манчестер Јунајтед се пласираше во осминафиналето од ФА Купот откако на домашен терен славеше победа против Рединг од 3:1.

Иако Јунајтед доминираше, сепак не постигна гол во првото полувреме, а по паузата видовме вистинско шоу во режија на Бразилците Антони, Касемиро и Фред. Резултатот го отвори Касемиро во 51. минута, а асистент беше Антони.

Вториот гол исто така беше дело на Касемиро, а асистент беше Фред. Се играше 66. минута кога Фред го постигна третиот гол.

Избраниците на Пол Инс до крајот постигнаа еден почесен гол и покрај тоа што беа без исклучениот Керол кој заработи црвен картон во 65. минута.

ФА КУП РЕЗУЛТАТИ:

Валсал – Лестер 0:1, Акрингтон – Лидс 1:3, Блекбурн – Бирмингам 2:2, Бирстол Сити – ВБА 3:0, Фулам – Сандерленд 1:1, Ипсвич – Барнли 0:0, Лутон – Гримсби 2:2, Шефилд – Флитвуд 1:1, Саутемптон – Блекпул 2:1, Престон – Тотенхем 0:3.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот