ВИДЕО | „Делии“ со овации го пречекаа Перо Антиќ на „вечното дерби“

фото: Crvena zvezda mts

Перо Антиќ во скопските сали честопати се соочува со свирежи, а таков беше случаот и на последниот натпревар на МЗТ Скопје против Црвена Звезда. Но, затоа, ситуацијата во Белград е спротивна.

Кога и Антиќ да се појави во Белград, се чувствува како „дома“. Така беше и вечерва во „вечното дерби“ помеѓу Црвена Звезда и Партизан. Кога Антиќ се појави на паркетот, „Делиите“ го поздравија со овации од трибините.

Иако помина долго време од кога беше играч на црвено-белите, Антиќ очигледно сѐ уште е омилен кај навивачите.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот