3.9 C
Скопје

ВИДЕО | Андоновски: ФФМ ги решава крупните проблеми, потребно е поактивно вклучување и на општините

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) го заврши својот дел од договорот, во Тетово официјално пуштен во употреба најмодерниот терен со тревна подлога во Македонија. Истото е направено и во Битола. Прилеп е дел завршен, што е исполенто од страна на ФФМ и овој период се работи на пуштање на трибина во Чаир, Охрид, Струмица, истакна во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ портпаролот на ФФМ, Златко Андоновски.

-Кога се зборува за фудбалксите стадиони излегува природно да се посочи прстот кон ФФМ, па и за дел кој што е во рамките на работата на општините. Ние како ФФМ и обврските кои ги преземемае даваме одговор кон ФФМ- вели Андоновски.

Портпаролот на ФФМ, Златко Андоновски

Проблеми и недостатоци ќе има, вели Андоновски, но тука сме да ги решаваме сите проблеми. Работиме на 9 стадиони.

Прочитајте и...  ВИДЕО: „Два во еден“, Бонучи во финишот за радост на Јувентус!

-Кавадарци и Велес се последните општини кои добиваат значителна помош од наша страна. Доколку инфраструктурно ги решиме крупните проблеми тогаш многу полесно ќе ги решиме останатите работи, вели Андоновски.

Целиот разговор проследете го во видеото:

Поврзани вести

ВИДЕО: Челси преку Лидс на врвот, Алиоски играше на „Стемфорд Бриџ“!

Слободен печат

ВИДЕО: Кадиз е хит во Шпанија, го победи Реал, а сега и Барса!

Слободен печат

Светскиот шампион на колена, херојска победа на српските ракометарки!

Слободен печат

Португалија ги олеснува мерките за Божиќ, но не и за Нова Година

Слободен печат

ВИДЕО: Филипче убедува дека изборите во Штип ќе бидат целосно безбедни по здравјето на граѓаните

Слободен печат

ВИДЕО: Баерн и Лајпциг одиграа дерби од соништата во Минхен!

Слободен печат

Остави Коментар