Ви опаѓа косата и не можете да го запрете тоа? Оваа домашна маска ќе го реши вашиот проблем! – Слободен печат
ЕспресоУбавина

Ви опаѓа косата и не можете да го запрете тоа? Оваа домашна маска ќе го реши вашиот проблем!

Применувајте ја маската 2 пати неделно, за еден месец резултатите се загарантирани.

Доколку имате проблем со опаѓањето на косата тогаш припремете ја оваа маска која навистина брзо и неверојатно ефикасно ќе ви помогне.

Изматете едно јајце и ставете една лажичка рум и една лажичка рицинусово масло. Изматената смеса убаво втријте ја на темето.

Ставете кеса и замотајте ја со пешкир. Преспијте со маската на косата или доколку ја применувате преку ден, држете ја најмалку 2 часа. Измијте ја, но во водата изматете и една жолчка од јајце.

Последното миење направете го со вода во која сте исцедиле еден лимон.

Применувајте ја маската 2 пати неделно, за еден месец резултатите се загарантирани.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close