Велкоски и соиграчите ја славеа титулата на улиците на Сараево! (ВИДЕО)

За македонскиот репрезентативец Крсте Велкоски ова е трета шампионска титула и испиша историја со клубот.

Фудбалската федерација на Босна и Херцеговина поради пандемијата на коронавирус одлучи да ја прекине сезоната и да го прогласи ФК Сараево за шампион.

За македонскиот репрезентативец Крсте Велкоски ова е трета шампионска титула и испиша историја со клубот.

На улиците на Сараево нашиот играч и неговите тимски колеги го славеа трофејот заедно со навивачите.

Велкоски преку социјалните мрежи објави видео од атмосферата која владееше и само кратко напиша: „Шампиони“.

Фудбалерите и стручниот штаб тргнаа со автобус од стадионот на Кошево и поминаа низ центарот на градот, се славеше до раните утрински часови.

View this post on Instagram

🏆🏆

A post shared by Krste Velkoski (@krste_velkoski11) on

Прочитајте и...  Стартот на Бундеслигата е закажан за септември

Прочитај повеќе

Реал Мадрид сигурно чекори кон титулата (ВИДЕО)

Слободен печат

Нова смрт на спортските борилишта: Почина млад руски хокеар на тренинг

Слободен печат

Неверојатна исповед на Нани: Немавме што да јадеме, стомакот ми вриштеше од глад

Слободен печат

Балканците доминираат во НБА: Дончиќ најдобар плејмејкер, Јокиќ најдобар центар

Слободен печат

Федерер откри зашто не се пензионира во 2009 година

Слободен печат

Лигата на Европа е Куп на лузерите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вимблдон ќе им исплати парични награди на тенисерите иако турнирот е откажан

Слободен печат

Двајца фудбалери на Македонија ЃП позитивни на корона, четворица во изолација

Слободен печат

Ред Бул дефинитивно ја затвори вратата за Себастијан Фетел

Слободен печат

Надал си постави нова цел, 25 грен слем титули

Слободен печат

Стартот на Бундеслигата е закажан за септември

Слободен печат

Шкендија ја темпира формата со пет пријателски натпревари

Слободен печат