Ванда кажа НЕ, ништо од трансфер на Икарди во Јуве

Речиси цело лето траеше сагата околу Маури Икарди и неговото заминување од Интер и евентуален трансфер во Јувентус. На крајот Икарди го истера своето, ги напушти „нероаѕурите“, но наместо во Торино заврши со Париз, во редовите на францускиот шампион ПСЖ и се чини дека не погреши.

Тој во ПСЖ пристигна на едногодишна позајмица, а со досега прикажаните игри ги воодушеви челниците на екипата и тренерот Томас Тухел, кои уште сега се подготвени да платат 70 милиони евра за да го откупат договорот со Интер.

фото:твитер

Засега неговата сопруга и менаџер Ванда Нара не се огласи по најавите на челниците на екипата, но затоа јавно кажа каде нема да игра во иднина и ги разочара навивачите на Јувентус кои се надеваа дека тој идното лето ќе се врати во Италија и ќе го облече „црно-белиот“ дрес. За него во моментов постојат само две опции, враќање во Интер или потпис со ПСЖ, што значи дека евентуалниот трансфер во италијанскиот шампион и дефинитивно пропадна.

Прочитајте и...  НЕВЕРОЈАТНО: Поранешна сопруга нарачала убиство на турски репрезентативец, животот му го спасил нејзиниот љубовник

– Не! Мауро е среќен  во Париз каде постигнува и „луди“ голови. За мене и најважно тој да биде среќен и во моментов тој е навистина среќен. Игра за еден од најголемите светски клубови, а доаѓањето во ПСЖ беше потег за да се го предаде Интер. Не знам кој го истера од Интер, но на крајот се покажа како одличен потег за сите. Тој сега е во подобар и поголем тим од Интер – изјави Ванда Нара.

Прочитај повеќе

Ла Лига: На теренот нема проблеми за Барселона, ја потопија „жолтата подморница“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Серија А: Роналдо ја спаси „старата дама“ во Рим (ВИДЕО)

Слободен печат

Филмска приказна за ММА шампионот: Го малтретираа на училиште, а сега тој им се смее на Фејсбук

Слободен печат

РОЛАН ГАРОС: Финалистот од Рим му препушти само четири гема на Кецмановиќ

Слободен печат

Мурињо во елемент по лакрдијата со ВАР, легенда на Ливерпул бара негово укинување

Слободен печат

Елмас и Наполи ги уништија Пандев и Џенова (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Каква шлаканица за Пеп и „граѓаните“, Лестер им пукна петарда среде Манчестер

Слободен печат

Шоу на Суарез, два гола на дебито за Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат

Европскиот шампион демолиран од Хофенхајм, прими четири парчиња (ВИДЕО)

Слободен печат

Идентични триумфи на скопските и тетовските „црвено-црни“

Слободен печат

МОТО ГП: Квартараро ја „покори“ Каталонија

Слободен печат

Лидс и Алиоски се фантастични во Премиер лигата, го зедоа скалпот и на Шефилд

Слободен печат