Ван Дам славеше роденден во дворецот на Драгана Мирковиќ

Драгана Мирковиќ и нејзиниот сопруг Тони Бјелиќ се добри пријатели со Ван Дам, па не го криеја воодушевувањето кога Ван Дам изразил желба да го прослави својот 59-ти роденден во нивниот дворец.

„Бевме воодушевени кога Џеј Си, како што тој сака да го нарекуваат пријателите, рече дека сака да дојде и да го прослави роденденот со нас. Иако претходните денови ги поминав дома поради настинка, одлучив дека ништо нема да ме спречи да му приредиме убава прослава. Како што сакаше славеникот, немаше големо друштво, туку само неговото и моето семејство и тоа навистина беше ден за паметење“ изјави Драгана.

Колку глумецот беше воодушевен со гостопримстворо сведочи фактот што на друштвените мрежи делеше слики и снимки од прославата на роденденот, а Драгана во вклучувањето во живо роденденот му го честита и со песна.

View this post on Instagram

Happy Birthday my dear brother 🍸 @jcvd

A post shared by Dragana Mirković (@dragana_mirkovic) on

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат