Утре без струја неколку улици во Кисела Вода и Карпош

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија ќе останат корисниците од неколку улици во општините Кисела Вода и Карпош.

Како што информира РЦУК Скопје, по известување од ЕВН, од 09:00 до 13:00 часот без струја ќе бидат корисниците од ул. Андон Димитров бр. 78, бр. 80, бр. 82 и бр. 84. во Oпштина Кисела Вода, а од 09:00 до 15:00 часот, корисниците од дел од улиците: Алжирска, Дрезденска, Анкарска и Римска во Општина Карпош.

Прочитајте и...  Полицијата ќе ја зајакне контролата на спроведување на владините одлуки за заштита на здравјето и животот на граѓаните

Прочитај повеќе

Американски воени авиони утре ќе летаат долж реката Вардар за да го поздрават нашето членство во НАТО

Слободен печат

Истражување на EY: Франција водечка европска дестинација за нови странски инвестиции

Слободен печат

Тачи како доказ за бизнисот со дрога на „Курти и неговата група” го даде ова ВИДЕО

МИА Агенција

Шекеринска: Армијата беспрекорно ги извршува задачите во справувањето со пандемијата, затоа е НАТО Армија

Слободен печат

Си-Ен-Ен: Разорен биланс од пандемијата во САД

Слободен печат

Советот за безбедност в сабота ќе одлучува за вонредната состојба

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Реструктурирања во „Нисан мотор“, се затвора фабриката во Барселона

Слободен печат

Над 130 лица во Штип ставени во изолација по контактите со заразените текстилни работнички

Слободен печат

СЗО: Кризата да не ги присили владите да ги намалат јавните трошоци за здравството

Слободен печат

Грција ќе одвои 115 милиони евра за помош на авиопревозниците

Слободен печат

Џонсон денеска ќе ги претстави чекорите за олеснување на мерките против пандемијата

Слободен печат

Хрватска ги отвора границите за 10 земји, Македонија не е меѓу нив

Слободен печат