Трилерот во Бостон му припадна на Селтикс (ВИДЕО) - Слободен печат

Трилерот во Бостон му припадна на Селтикс (ВИДЕО)

Фаворитите за трофејот Бостон селтикс и ЛА Клиперс одиграа вистински трилер натпревар во кој победникот беше решен по две продолженија.

Домашниот тим на крајот триумфираше иако во последната минута Клиперси влегоа со еден поен предност.

Натпреварот во регуларното време заврши со 114:114, при што Кемба Вокер го промаши шутот за победа на Бостон. Нерешено беше и по првото продолжение, а овој пат Џејсон Тејтум го промаши шутот за победа. Во второто продолжение одлучувачка за победата беше серијата од 9:2. Џејсон

Тејтум беше најдобар на средбата со 39 поени и девет асистенции, додека Маркус Стјуарт постигна 31 поен, а Гордон Хејворд 21 поен и 13 скокови.

Во редовите на Клиперс најдобар беше Лу Вилијамс со 35 поени, а забележителен учинок имаше и Каваи Ленард со 28 поени и 11 скокови.


Во вториот меч за вечерта, Оклахома Сити со 123:118 го совлада Њу Орлеанс со 123:118, а прво име во триумфот беше Данило Галинари со 29 постигнати поени. Првиот пик на драфтот, Зајон Вилијамсон продолжи со одличните игри и постигна 32 поени.

Прочитајте и...  ЕХФ тв: Навивачите на Вардар го одбележаа викендот во ЛШ! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Ленард: Ти благодарам Коби, за сè што направи за мене! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барселона има 15 дена да ангажира напаѓач

Слободен печат

Солскјер: Пол Погба не е играч на Рајола!

Слободен печат

ЕХФ тв: Навивачите на Вардар го одбележаа викендот во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тодоров: Доста корисен тест пред Естонија и Русија!

Слободен печат

Рамос не знае да промаши откако си замина Кристијано Роналдо

Слободен печат

Остави Коментар

оне × 3 =

Прочитај повеќе

Оптимизам на „Етихад“: Не си одат главните ѕвезди, и Гвардиола останува!

Слободен печат

Се ближи и тој ден кога Ѓоковиќ ќе го престигне Сампрас

Слободен печат

Нови државни рекорди на Македонија на „Дубочица Опен“

Слободен печат

ЛШ: Дибиров со најдобриот гол, Скубе во тимот на колото! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Тимот на Леброн“ славеше во Ол-стар мечот, Ленард МВП! (ВИДЕО)

Слободен печат

Селта му откина бод на Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ (ВИДЕО)

Слободен печат