Тргна по стапките на Меган Маркл: Војвотката Кејт ја отпушти долгогодишната асистентка

Според пишувањето на британските медиуми, војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, ја отпуштила својата долгогодишна асистентка Софи Агњу откако таа се вратила од меден месец, па со овој чин таа ја изненади јавноста.

Како што се дознава, Софи за Кејт работела седум години како координаторка на приватните асистентки на војвотката од Кембриџ. Оваа одлука ги изненади сите од кралството, како и членовите на нејзиното семејство.

– Сите малку се шокирани бидејќи тоа беше неочекувано. Изгледа како екстремно намалување на трошоците, изјави извор за Дејли мејл, а некои погодуваат дека станува збор за последица од заладувањето на односите на принцовите.

Софи и беше верна помошничка на Кејт Мидлтон и одеше со неа на речиси сите службени патувања и ништо не и покажувало, ниту пак насетувала дека на оваа одлична соработка наеднаш ќе и дојде крајот.

https://www.instagram.com/p/B3l5Nx7BAYy/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=dlfix

Сите се изненадени од одлуката на Кејт Мидлтон бидејќи досега Меган Маркл беше позната по лошите односи кон вработените, поради што во краток временски период остана без доста членови на својот тим.

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат