Трамп нема да го затвори Њујорк

Тој претходно ја најави можноста за затворање на Њујорк и делови од Њу Џерси и Конектикат како мерки во борбата против новиот коронавирус.

Претседателот на САД, Доналд Трамп одлучи дека нема потреба од карантин во Њујорк.

Тој претходно ја најави можноста за затворање на Њујорк и делови од Њу Џерси и Конектикат како мерки во борбата против новиот коронавирус.

Гувернерот на Њујорк, Ендру Куомо дека затворањето ќе биде „смртоносно и антиамериканско”. Тој додаде дека Њујорк ги спровел мерките на карантин, како забрана за големи собири и им наредил на луѓето да останат дома, но оти е против „затворање”.

Со повеќе од 123.000 луѓе заразени со Ковид-19, СД се први по бројот на случаи во светот, додека бројот на смртни случаи изнесува 2.200.

Прочитајте и...  Меркел ја одби поканата на Трамп во живо да присуствува на самитот на Г7

Прочитај повеќе

Утре променливо облачно со пороен дожд и грмежи

Слободен печат

Вучиќ критикуван за злоупотреба на малолетно дете во политички цели (ВИДЕО)

Слободен печат

Млад жител на Делчево затворен во домот поради неисправниот лифт, му помагаат соседите (ФОТО)

Слободен печат

Неколку илјади војници мобилизирани во САД по насилните протести (ВИДЕО)

Слободен печат

Со асистенција на МВР ќе се прават епидемиолошки анкети на семејството каде имаше починат со ковид-19 кој не беше закопан по протокол

Слободен печат

ВО ЖИВО: Ќе успее ли овој пат лансирањето на ракетата „Фалкон 9″ на „СпејсИкс“?!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Маки во Лабуништa: Не сакаме да се тестираме за Ковид 19, зашто се плашиме дека ќе завршиме на респиратор!

Искршени прозорците на зградата на Си-ен-ен, демонстрантите сакаа да влезат во телевизијата (ВИДЕО)

Слободен печат

Уредба за ваучери во вонредна состојба за поддршка на домашниот туризам

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: Лажната нормалност на Заев и Спасовски блесна со нови 35 заразени и 5 починати

Слободен печат

Протокол за градинките: Во групите дозволено до 15 деца, дезинфекција на секои 2 часа

Слободен печат

Во Дебар 45-ти ден нема новозаразени со КОВИД-19

Слободен печат