Товарен воз удри во „БМВ“

Велешката полиција вчера добиоја дојава дека на железнички премин од пругата Велес – Битола кај поранешната фабрика „Киро Ќучук“ во Велес се случила железничка незгода помеѓу возило „БМВ“ со италијански национални ознаки, управувано од Џ.Е.(48) од село Долно Јаболчиште и товарен воз, управуван од Д.Н.(53) од кумановското село Лопат.

Железничкиот сообраќај на релација Велес – Битола бил во прекин од 170 до 19.40 часот.

Прочитајте и...  Малолетници пронашле мртов маж кај Езеро Треска

Прочитај повеќе

Осумнаесетгодишно момче почина од струен удар

Слободен печат

Повреден малолетен велосипедист откако автомобил удрил во него, па во друго возило кое било паркирано

Слободен печат

Украдени акумулатори за напојување на скопскиот аеродром

Слободен печат

Маж попладнево почина од струен удар

Слободен печат

Пронајден череп во Долно Дупени, приведен скопјанец осомничен за убиство

Слободен печат

Скопјанка во два наврати учествувала во активности на Исламска држава

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Малолетници пронашле мртов маж кај Езеро Треска

Слободен печат

Во хотелска соба во Охрид извршена обљуба врз скопјанка

Слободен печат

СВР Тетово поднесе кривична пријава против градоначалникот на општина Боговиње

Слободен печат

Пронајдено телото на 16 годишното момче кое се удави во Преспанското езеро

Слободен печат

Младите возачи брзо забораваат на главните сообраќајни правила

Деветнаесетгодишно момче прегази жена во Охрид, починала во скопскиот Клинички центар

Слободен печат