Торбичка наместо појас: Трендсетерките ширум светот полудеа по овој нов тренд! (ФОТО)

Трендот за носење на тобички околу половината беше популарен во текот на 90-те години, но сепак за тоа имаше поделени мислења, а и денес кога повторно се врати во тренд повторно некои го прифаќаат а некои не.

Но трендсетерките побудалеа по оваа торбичка појас.

Овој аксесоар е многу практичен и има огромна предност која им се допаѓа на сите жени. Со оглед дека се носи околу половината, фигурата изгледа визуено повитко.

Можете да го носите со лежерни комбинации, но и во свечени прилики. Ви претставуваме неколку примери како можете да го стилизирате ова модно парче.

View this post on Instagram

my holiday vibe ❤️

A post shared by Brittany Xavier (@brittanyxavier) on

Прочитајте и...  ФОТО: Уште како бебиња го воодушевија светот - Вака денес изгледаат близначките кои беа прогласени за најубави во светот!

Поврзани вести

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар