The Chicks имаат нова песна! (ВИДЕО) - Слободен печат

The Chicks имаат нова песна! (ВИДЕО)

Триото Сандра, Наталија и Моника, познати како „Д Чикс“ (The Chicks) имаат нова песна, за која го промовираа и видео-записот.

Се работи за проектот со наслов „Ах, тие очи“, чиј текст е заедничка работа на членките на бендот. Музиката и аранжманот се на Сашко Костов.

„Д Чикс“ се познати по своите кавер-верзии на популарни песни, а „Ах, тие очи“ е нивни втор авторски сингл.

Уживајте во спотот и добрата музика:

Прочитај повеќе

Познатиот рапер Слаткар со шокантна изјава: Погледнете што НЕМА да прави кога ќе се роди неговиот наследник! (ВИДЕО)

Слободен печат

Годините ја стигнуваат Мадона – Турнејата прекината неколку пати, а третманите за закрепнување се екстремни (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Џесика Симпсон: Сфатив дека морам да го оставам алкохолот кога не можев да ги облечам децата!

Слободен печат

Врската или бракот ви се пред крај? 4 сигурни знаци дека нешто не е во ред!

Слободен печат

Принцот Хари доживеал нервен слом во Канада?

Слободен печат

Ова е кутрето со најслатките очи на светот! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

3 × three =

Прочитај повеќе

Денес е една од најбараните светски манекенки, а пред 10 години се мачела со алкохолот (ФОТО)

Слободен печат

Ова езеро е прогласено за најубаво во светот (ФОТО)

Слободен печат

Северина бега од гуските, фановите „умираат“ од смеење! (ВИДЕО)

Слободен печат

Славниот готвач ја оставил 30 години помладата љубовница, а таа сега му покажала што пропушта

Слободен печат

Најмладиот член на Менса има 3 години и IQ 142! (ФОТО)

Слободен печат

Наташа Беквалац итно хоспитализирана: На познатата пејачка ѝ се слошило!

Слободен печат