8 C
Скопје

Тениски судија доживеа срцев удар за време на карантинот во Мелбурн

Познатиот бразилски судија Карлос Бернардес доживеа срцев удар и е хоспотализиран во болница во Мелбурн.
Според медиумите, Бернардес се чувствува добро и најверојатно во сабота ќе биде пуштен од болница и ќе се врати во карантин.

Бернардес срцевиот удар го доживеа во својата хотелска соба во Мелбурн каде се наоѓаше во задолжителен 14-дневен карантин пред стартот на Австралија Опен кој ќе се одржува од 8. до 21. февруари.

Тој беше еден од патниците на летовите од Абу Даби и Доха на кои имаше позитивни случаи на коронавирус поради што сите е ставен во строг 14-дневен карантин и нема да смее да ја напушти хотелската соба.
Карлос Фернардес на АТП турнирите е присутен од 1990 година и досега има судено на голем број финалиња на грен слем турнирите.

Прочитајте и...  ФОТО: Српска спортистка и шампионка која нема раце наслика портрет на Ѓоковиќ

Поврзани вести

Пеп Гвардиола призна кој клуб е моментно најдобар на светот!

Слободен печат

Желбата на Лапорта: Артета за нов тренер на Барселона!?

Слободен печат

Поповиќ: Очекувањата беа поголеми, за жал реална е оваа слика на Металург!

Слободен печат

Влахо: Има напредок, но и тактички грешки кои мора да ги анулираме

Слободен печат

ФОТО: Српска спортистка и шампионка која нема раце наслика портрет на Ѓоковиќ

Слободен печат

Проблем за Милан, без Ибрахимовиќ против Манчестер јунајтед!

Слободен печат

Остави Коментар