Tag : карлос бернардес

Останатo Спорт

Тениски судија доживеа срцев удар за време на карантинот во Мелбурн

Слободен печат
Познатиот бразилски судија Карлос Бернардес доживеа срцев удар и е хоспотализиран во болница во Мелбурн. Според медиумите, Бернардес се чувствува добро и најверојатно во сабота...