-4 C
Скопје

Tag : Зоран Милевски – Кичеец

Вести Македонија Слајдер

Давидовиќ за снимката со Кичеец: Обид за дискредитација и спречување на реализација на проектите

Слободен печат
Црногорскиот бизнисмен Миодраг Дака Давидовиќ, денеска со писмо до јавноста се огласи за објавената аудио снимка меѓу него и Зоран Милески Кичеец, објавена на Јутјуб...
Вести Македонија Слајдер

Кичеец: Разговорите што се објавени се автентични од состанок со Мицкоски, не знам кој снимал

Слободен печат
Разговорите што се објавени се автентични и се од состанок кој го имав со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, господинот Христијан Мицкоски на 14 април 2019 година....
Вести Ви Препорачуваме Македонија

ЧЕТИРИ НОВИ АУДИО БОМБИ: Мицкоски и Кичеец договарале интензивна соработка пред претседателските избори во 2019 година

Слободен печат
Нови четири аудио снимки на кои може да се слушнат разговори меѓу Зоран Милески – Кичеец и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, снимени пред првиот...
Вести Македонија

Случај „Рекет“: Обвинение утре, Јанева не даде исказ

Слободен печат
Шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, утре ќе поднесе обвинение за случајот „Рекет“. – Истрагата во првиот дел за...