• Зоран Милески-Кичеец

Кичеец се спогоди со Обвинителството, доби шест месеци затвор за сообраќајката во која загина човек

Зоран Милески-Кичеец се спогодил со Обвинителството за сообраќајката која ја предизвика во близина на Стража, во која загина 34-годишен гостиварец, и за случајот ќе одлежи шест месеци затвор, објави А1он. Спогодбата која Милески ја склучил со Обвинителството била прифатена од надлежниот суд. Од Обвинителството за „А1он“ велат дека е констатирано дека тој претекнувал возила на …

Кичеец се спогоди со Обвинителството, доби шест месеци затвор за сообраќајката во која загина човек Read More »