28.8 C
Скопје

Tag : зоки поки

Вести Култура Магазин Филм и ТВ

И Србите ќе ги следат авантурите на „Зоки Поки” на РТС

Слободен печат
По Скандинавија, македонската ТВ-серија за деца „Зоки Поки” почнува да ги освојува и соседите на Балканот. Десетте епизоди од првата сезона ќе се емитуваат на...
Вести Култура

ВИДЕО | Насков: Серијата „Зоки Поки“ во четири скандинавски земји, а дома нема поддршка за втора сезона

Слободен печат
Зоки Поки за жал нема да има продолжување, бидејќи не постои расположение за втора сезона. Проблемот секогаш се финансиите. 10 сценарија од втората сезона се...
Вести Култура Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

„Зоки Поки” ја освои цела Скандинавија, но сепак без втора сезона

Слободен печат
ТВ-серијата „Зоки Поки“ ќе се гледа низ цела Скандинавија. Откако беше најавено дека серијата ќе се емитува на националните телевизии „SVT” во Шведска и „NRK”...
Култура Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Покрај Шведска, ТВ-серијата „Зоки Поки“ ќе се емитува и во Норвешка

Слободен Печат
ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија. По најавата за емитувањето во Шведска, пристига и најавата за емитување во Норвешка, на Норвешката национална телевизија...
Вести Култура

Швеѓаните ќе уживаат во авантурите на Зоки Поки, Лидија, Гоки и Боки

Слободен печат
Наскоро, Швеѓаните ќе се забавуваат со авантурите на култниот македонски лик, Зоки Поки. Десетте епизоди од истоимената ТВ-серија ќе се емитуваат ексклузивно на Шведската национална...
Вести Култура

ТВ-серијата „Зоки Поки” започнува со емитување на 4 мај на МРТВ

Слободен печат
Долгоочекуваната ТВ серија „Зоки Поки” започнува со емитување во понеделник, 4 мај 2020 година на Македонската радио телевизија. Десетте епизоди ќе се емитуваат секој понеделник...
Магазин Филм и ТВ

Почна снимањето на „ЗОКИ ПОКИ“: 10 епизоди за најмладите гледачи

Слободен печат
Минатиот викенд во основното училиште „Петар Поп-Арсов“ во скопски Карпош започна снимањето на новата телевизиска серија „Зоки Поки“, модерна екранизација на култното дело на писателката...
Вести Култура

СЕ БАРААТ Зоки Поки и неговата дружина: Отворен кастинг за ТВ-серијата според култната детска книга

Слободен печат
Култната детска книга „Зоки Поки” на писателката Оливера Николова наскоро ќе добие своја екранизација. ТВ-серијата според безвременското книжевно дело, која ќе ја режира Александар Поповски...