Tag : златен

Еспресо Шоу биз

Бред Пит освои Златен глобус, а ваква беше реакцијата на Џенифер Анистон (ВИДЕО)

Слободен печат
Бред Пит освои „Златен глобус“ за улогата во филмот „Once Upon a Time in Hollywood“, а американските медиуми не престануваат да пишуваат за реакцијата на...
Некатегоризирано

За Карлеуша нема граници – Го „спакува“ телото во златен комбинезон и ги собра сите лајкови (ФОТО)

Слободен печат
Јелена Карлеуша по кој знае кој пат докажа поради што ја сметаат за најголемата балканска поп дива. На својот Инстаграм профил објави фотографија која за...
Вести Македонија

Македонски ученици се закитија со сребрен и златен медал по природни науки во Доха

Слободен печат
Македонски ученици освоија сребрен и бронзен медал на 16. Меѓународна јуниорска олимпијада по природни науки (физика, хемија и биологија) што се одржа во Катар од...
Останатo Спорт

Алили ќе се бори за златниот медал на ЕП (ВИДЕО)

ЕП во кадетска конкуренција се одржува во Италија, Алили во Фиренца во категоријата до 48 килограми ќе се бори за златниот медал. На патот до...