Tag : живеете

Здравје Магазин

Јадете лути пиперчиња, подолго ќе живеете!

Слободен печат
Научниците тврдат дека блокирањето на способноста на телото да чувствува болка го продолжува животниот век, а еден од начините да ја „исклучите“ болката е да...
Еспресо Семејство

Неколку работи кои треба да ги знаете пред да одлучите да живеете заедно со партнерот

Слободен печат
Иако заедничкиот живот понекогаш изгледа како логична одлука, потребно е добро да размислите пред овој важен чекор. За да бидете сигурни дека навистина сте подготвени...