-7 C
Скопје

Tag : жарко јордановски

Вести Македонија Слајдер

Јорданоски: Во оваа криза се покажа колку медиумите се лесни за контрола – Тие се пресудни за демократијата и едно здраво општество

Слободен печат
Тоа што можеби сега е светски тренд, а нас не дочекува во Македонија со една релативна неподготвеност, а тоа е каде ќе оди слободата, демократијата...
Вести Македонија

Седма сила: Што може да не изненади во наредниот период до 12 април?

Слободен печат
Во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ на тема предизборие, пропаганда, политички амбиент и говор на омраза, говореа гостите во Седма сила, новинарите Жарко Јордановски и...
Ви Препорачуваме Колумни

До НАТО и по него

Жарко Јорданоски
Кога гледаме што се случува со историската семејна фотографија на лидерите на земјите членки на НАТО на самитот во Лондон, на која гордо седи и...