21.8 C
Скопје

Tag : земјава

Македонија Слајдер

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 436 пациенти

МИА Агенција
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 436 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот....
Вести Македонија

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 692 пациенти

Во изминатите 24 часа  во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 692 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот....
Вести Македонија Слајдер

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 920 пациенти

МИА Агенција
Во изминатите 24 часа  во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 920 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот....
Македонија

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 1.036 пациенти

Слободен печат
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 1.036 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот....
Македонија Слајдер

Претпладне сончево, попладне дожд

Слободен печат
Времето во земјава претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе има локални умерени до...
Македонија Слајдер

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 751 пациент

Во изминатите 24 часа  во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 751 пациент позитивен и суспектен на корона вирусот....
Вести Македонија Слајдер

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 334 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 334 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот....
Вести Македонија Слајдер

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 398 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 398 пациенти позитивен и суспектен на коронвирусот. По...
Вести Македонија

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 573 пациенти

МИА Агенција
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 573 пациенти позитивни и суспектни на коронвирусот. По...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Герасимовски: Иновациите во земјава повеќе доаѓаат од граѓаните

МИА Агенција
Иноваторите се оние кои нудат решенија на проблемите со кои се соочуваме како општество, одговори на тешките прашања од кои зависи иднината и развојот. Во...