Tag : Зелениково

Хроника

Кривична против поранешниот градоначалник на Зелениково и уште шест лица

Слободен печат
Управата за финансиска полиција до Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против поранешниот градоначалник на општина Зелениково и уште шест лица за „злоупотреба на...
Вести Избори 2020

Јанушев во Зелениково: Ние сме различни, нудиме иднина и извесност

Слободен печат
Пораст на платите и пензиите и намалување на невработеноста, поддршка на земјоделците, обнова на фасадите во домовите се меѓу бројните проекти од програмата на ВМРО-ДПМНЕ,...
Вести Скопје

Неколку делови од Скопје без струја

Слободен печат
Поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, без струја денеска ќе останат делови од Сопиште, Кисела Вода и Зелениково, информираат од ЕВН. Во периодот од 9...
Вести Скопје

Утре без струја дел од општините Центар, Чучер Сандево и Зелениково

Слободен печат
Поради технички зафати во дистрибутивната електро-мрежа во Град Скопје, утре без стуја ќе останат дел од општините Центар, Чучер Сандево и Зелениково, соопшти РЦУК Скопје....
Хроника

СЈО бара казна за Латас и неговите браќа

Горан Наумовски
Во Кривичниот суд во Скопје беа изречени завршните зборови во случајот „Тревник“ на СЈО. Обвинението се однесува за бесправно градење на викендичките во Зелениково, дело...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Во судот се „бомбардираа“ куќите на Латас во Зелениково

Горан Наумовски
Два часа обвинителката од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) Елизабета Јосифовска денеска на судското рочиште за случајот „Тревник“, во кој обвинети се Драган Павловиќ – Латас...