Tag : завршен мастерс

Останатo Спорт

ВИДЕО: Крај и за Надал, Медведев во финалето против Тим!

Слободен печат
На Завршниот АТП турнир во Лондон во второто полуфинале Данил Медведев триумфираше против Рафаел Надал со 2:1 во сетови. За Медведев ова ќе биде прво...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Медведев без загубен сет до меч против Надал!

Слободен печат
И во третиот натпревар од групата „А“ триумфираше Данил Медведев и со максимален учинок влегува во полуфиналните борби на Завршниот АТП турнир во Лондон. Вечерва...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Ѓоковиќ е последниот полуфиналист во Лондон!

Слободен печат
Првиот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ е последниот полуфиналист на Завршниот АТП турнир во Лондон, во мечот од последното трето коло во групата „Токио 1970“...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Надал преку шампионот до полуфиналето во Лондон!

Слободен печат
Шпанскиот тенисер покажа високо ниво на игра и заслужено дојде на два чекори од трофејот на Завршниот мастерс годинава. Рафаел Надал се пласираше во полуфиналето...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Ѓоковиќ непријатно изненаден во Лондон!

Слободен печат
Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ вечерва во второто коло од групата „Токио 1970“ на Завршниот АТП турнир во Лондон е поразен од Данил Медведев...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Зверев подобар од Шварцман, за полуфинале против Ѓоковиќ!

Слободен печат
Германскиот тенисер Александар Зверев го совлада Аргентинецот Диего Шварцман во второто коло од „А“ групата на АТП финалето во Лондон со 2:1 во сетови. Седмиот...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Надал во „гладијаторска“ борба поразен во Лондон!

Слободен печат
Австрискиот тенисер Доминик Тим славеше против Рафаел Надал со 2:0 (7:6, 7:6) во второто коло од групната фаза на Завршниот Мастерс во Лондон, после два...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Ѓоковиќ како „брз воз“ против Шварцман!

Слободен печат
Најдобриот светски тенисер денеска успешно го започна настапот на Завршниот турнир во Лондон, Велика Британија. Новак Ѓоковиќ во рамките од групата „Токио 1970“ многу брзо...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ: Овој трофеј е за сите кои секогаш веруваа во мене!

Слободен печат
Во неделата во „О2“ арената на Новак Ѓоковиќ му беше доделен пехарот за шеста година завршена на првото место на АТП листата. Невообичаено, овојпат без...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Надал без проблеми против Рубљов во Лондон!

Слободен печат
Шпанскиот тенисер Рафаел Надал во првото коло од групата „Лондон 2020“ на Завршниот мастерс полесно од очекувањата го совлада Андреј Рубљов од Русија со резултат...