Tag : затворен пат

Вести Скопје

Патот кон Теферич затворен за сообраќај, ќе се санираат оштетени делови

МИА Агенција
Поради изведување градежни работи на патот кон населеното место Теферич од денеска од 9 часот ќе биде целосно затворен за сообраќај. На улицата во должина...
Вести Свет

СООБРАЌАЈКА КОЈА ЌЕ ВЕ ОПАМЕТИ: Двајца шофери ги занемаруваат знаците и им се случува нешто страшно (ВИДЕО)

Слободен печат
Страшна сообраќајна несреќа е снимена со аматерска камера во рускиот град Новгород, каде автомобил кој се движел во спротивна насока, се превртел во земја која...
Хроника

Затворен за сообраќај патот Градско – Прилеп

Поради истурена сточна храна од 12:05 часот денеска е затворен за сообраќај патот Градско – Прилеп на потегот од Росоман до бензинска пумпа „Сирково”, соопшти...